Kaymakam Bilgin imamlara ?aktif olun? talimatı Verdi

Espiye Kaymakamı Osman Bilgin, köyde görev yapan imamlara " aktif olun" talimatı verdi. Kaymakam Bilgin, imamların köy ihtiyar heyetinin üyesi olduğunu belirterek, köyle ilgili faaliyetlerde aktif rol almaları gerektiğini söyledi.

Giriş
Güncellenme

    Bilgin, Espiye Din Görevlileri Derneği toplantı salonunda din görevlileri ile bir araya geldiği toplantıda, imamların camideki görevlerinin yanında cami dışı hizmetlerde de aktif rol almaları gerektiğini savundu.  

    Köyde bir vatandaşın çözülmesi gereken bir derdi varsa bundan imamların haberdar olması gerektiğini ifade eden Bilgin, "İmamlar köy ihtiyar heyetinin üyesidir, köyle ilgili faaliyetlerde aktif rol almaları gerekir. Din görevlilerinin kendilerini geliştirmeleri ve düzenli kitap okumaları gerekir. Kendilerini yenilemelidir. İmam odasında masanızın üzerinde daima bir kitap bulunsun. Göreviniz gereği vaaz ve nasihat ediyorsunuz. Kitap okuyarak kendinizi geliştiriniz" dedi. Bilindiği gibi Espiye Kaymakamı Osman Bilgin Vakfıkebir Çavuşlu Köyü?ndan olup Espiye ilçesine bu yıl atanmıştı.

      Yeni Müftülük Sitesinin de hayırlı olmasını dileyen Bilgin, konuşmasının ardından din görevlilerinin sorunlarını dinledi.

      Toplantıya, Espiye Kaymakamı Osman Bilgin, ilçe Müftüsü Mehmet Yazıcı, ilçe vaizi Ahmet Yılmaz, Din Görevlileri Derneği Başkanı Mehmet Şahan, Diyanet Sen Espiye Temsilcisi Mustafa Arslan ve din görevlileri katıldı.