Bizim önceliğimiz toplumsal hizmetler

Ramazan Bayramı dolayısıyla Uygulama Oteli’nde düzenlenen bayramlaşma töreni Milletvekili Muhammet Balta'nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Giriş
Güncellenme

Bayramlaşma törenine TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Kaymakam Mesut Yakuta, Belediye Başkanı Muhammet Balta, Sayıştay üyesi İdris Bulut, Antalya İLBANK Bölge Müdürü Fuat Koçal, Balıkesir Sağlık İl Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, bürokratlar, siyasi parti ilçe başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, daire amirleri, muhtarlar ve vatandaşların katıldı.

Bir bayrama ulaşmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz diyerek selamlama konuşmasını yapan Belediye Başkanı Muhammet Balta, büyük bir mutlulukla bu bayramda hep birlikteyiz. Burada güven içersinde olmamızı sağlayan güvenlik güçlerimize gösterdikleri mücadelede muvaffakiyetler diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Allah gani gani rahmet eylesin. Güvenlik güçlerimize mücadelelerinde Allah başarılı eylesin dualarımız onlarla birlikte. Hepinize sağlıklar diliyorum dedi.

Allah tuttuğunuz oruçları ve yaptığınız ibadetlerinizi kabul eylesin diyerek konuşmasına başlayan Kaymakam Mesut Yakuta,  gerçekten çok güzel bir Ramazan Ayı geçirdik. Bu Ramazan Ayı hepimizin birlik beraberlik ve kardeşlik ruhumuzu geliştirdi. Bu gün burada her zamankinden daha fazla kalabalık var. Katılanlara teşekkür ediyorum. İnşallah Allah daha nice nice bayramlara kavuştursun diye dua ediyorum dedi.

Ramazanınız ve Bayramınız mübarek olsun diye konuşmasına başlayan Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, birlik beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma ayında bütün ibadetlerimizi yaptık sonucunda da Allah bizlere bayram yapın dedi. Bu güzel günleri bizlere ikram etti. Burada bayramın anlamına uygun şeyler soframızda var ve bunları hazırlayan Vakfıkebir’imizin vizyon projesinde yapılan bu Uygulama Oteli idareci ve personele teşekkür ediyorum.

% 65 oyun ağır bir sorumluluğu var

Ramazan ayının  birlik beraberlik ve kardeşlik ayı olduğunun altını çizen Vekil Balta; yerel seçimlerden ikinci dönem seçilen değerli kardeşime,  % 65 oy oranıyla Trabzon’da ilk üçe girmenin kolay olmadığı bir seçimi kazanmanın sonucunda bizlere güvenen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. % 65 oyun ağır bir sorumluluğu var. Bunu da bütün meclis üyesi arkadaşlarım ve belediye başkanımızla, siyasi parti Cumhur ittifakı ilçe başkanları ve teşkilatlarıyla beraber milletvekili evladınız olarak bu sorumluluğu taşıdığımızın bilinci içinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Yeni seçilen muhtar arkadaşlarımıza başarılar diliyorum ve Allah yardımcıları olsun.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir Vakfıkebir bırakmak istiyoruz

 Kırsalda ve şehrimizi artık imar etmeye başladık. İlk dönemde yapamadığımız bazı şeyler vardı. Yeni Projeler yapıldı. Bu dönemde inşallah Allah nasip ederse bunları gerçekleştirip hayata geçireceğiz. Bizden sonra gelecek nesillere eser bırakıp yaşanabilir bir Vakfıkebir bırakıp, yaşanabilir birlik beraberlik ve kardeşliğin pekiştiği bir birine sırt veren, bir birine güç veren, el ele vermiş olan ve gelecek nesilleri düşünür şekilde hazırlayan bir Vakfıkebir bırakmak arzusundayız. Bunu siyaseten söylemiyorum. Bu topraklarda doğduk büyüdük belirli makamlar bizlere emanet edildi. Sizlerin bizlere olan güvenini, sizin buradaki dik duruşunuzu o makamlarda da yansıtarak sizleri mahcup etmemek adına çalışıyoruz. Her zaman da ilçemizi, ilimiz ve ülkemiz adına çalışmalar yapıyoruz. Hep beraber el ele vererek bu ilçeyi parlayan yıldız haline getireceğiz.

Vekil Balta bayram müjdesi verdi
Bu ilçeni kanayan yarası olan ve yaklaşık 15 yıldır yapımı süren Organize Sanayi Bölgesi yolunun yapım ihalesi Karayollarında ilana çıktı. Bu yolu Karayolları ihale edecek belki de şehirlerarası yolar gibi olacak. Yolun Karayolları tarafından yapılması alt yapısı ve üst yapısıyla, her şeyiyle beraber ideal bir yol olacak. Alt yapısının da ihale hazırlıkları yapılıyor. O ihale de yapıldığı zaman bu şehrimizin en önemli eksikliklerinden birsi tamamlanmış olacak. Buranın işine aşına işsiz gençlerimize ve yer arayan yatırımcılarımıza sunabileceğimiz bir yer olacak. Buranın bir vizyon projesi olarak gerçekleştireceğiz. Daha farklı projelerimizde var bunları bir bir hayata geçireceğiz. Şunu rahatlıkla ifade etmek istiyorum. Emanetinizi namusumuz gibi koruduk ve korumaya da devam edeceğiz.

Bizim önceliğimiz toplumsal hizmetler

Herkes dışarıdan eleştiriyor. Kişilerin çocuğunu işe koyarsanız iyi oluyor. Herkes ferdi taleplerle geliyor. Toplumsal hizmetlere kimseler bakmıyor. Ama bizlerin önceliğimiz toplumsal hizmetler. Bu dünyadan göç ettiğiniz zaman şunun çocuğunu işe koydu diye kimse demeyecek, şu projeyi yaptı diyecekler. Genel olarak topluma neler faydalı ise o projeleri yapmak istiyoruz. Hiçbir vatandaşımızı ve hemşehrimizi sahipsiz bırakmadık bundan sonra da bırakmayacağız. Dünya nimetlerinden hiçbir beklentimiz yok. Dürüstçe siyaset yapmak çok zordur. Çok şükür dürüstçe siyaset yaptık Allah bundan sonrada bize bu yolda çizgimizi farklı yönlere doğru bozmaya başladığımız zaman buna müsaade etmesin. Gittiğimiz yerlerde bu memleketin ağırlığını taşıyoruz. Kendi değerlerimizi bilmemiz ve onları sevmemiz lazım. Cenab-ı Allah inananlar kardeştir diyor. Bu kardeşliğimizi bayramın bu gününde burada gerçekleştirdi. Allah inşallah bundan sonrada nice bayramlara ulaştırsın. Vatan savunmasında şehir olan kardeşlerimize Allah’tan Rahmetler diliyorum.