Prof. Dr. Çevik, Rektörlük Yarışında ön planda

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin yeni rektörü Temmuz ayı içinde belli olacak. Prof. Dr. Uğur Çevik adaylık yarışında varım dedi.

Giriş
Güncellenme

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) için rektör adaylığı  süresi 8 Temmuz’da sona eriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından direk atanacak olan KTÜ Rektörlüğü ile ilgili çok sayıda isim gündeme geliyor.   Vakfıkebir damatı Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde görevli KTÜ’lü Prof. Dr. Uğur Çevik.

Fizik alanında bir çok başarılı çalışmalara imza atan Prof. Dr. Çevik, KTÜ Fizik Bölümü Profesör Doktor, Savunma Sanayi Başkanlığı |TÜBİTAK ARDEB MFAG DK Üyesi, Uluslararası Üniversiteler Konseyi Genel Koordinatörlüğü görevini yürütürken yüzlerce öğrenci yetiştirdi

Şimdilik adaylık için isimleri çıkanlar arasında KTÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Prof. Dr. Asım Ören, KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yüksel Aliyazıcıoğlu şanslı olanlardan ancak Prof. Dr. Uğur Çevik bunlardan bir adım önde.

Fizik Profesörü olan  Prof. Dr. Çevik Atom ve Molekül Fiziği Bilim Dalında Uzmanlık Alanları arasında X-ışını spektroskopisi, Gama ışını spektroskopisi, Difüzyon yer alırken Yürüttüğü Araştırma Projeleri ise Işınlamanın Süperiletkenler Üzerine Etkisi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Araştırma Fonu Projesi, Proje Yöneticisi olarak ta görev yapıyor.