Rahat Uyu Müdürüm!

Vakfıkebir Gençlik Merkezi adı, geçen yıl vefat eden merhum Mustafa Turupçu'nun ismi verildi.

Giriş
Güncellenme

Bölgenin beklediği müjdeli haber bu gün öğle saatlerinde Milletvekili Muhammet Balta tarafından sosyal medya hesabından duyuruldu. Balta; Vakfıkebir Gençlik Merkezi adı, Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi olarak değiştirilmiştir.15 Haziran 2019' da kalp krizi sonucu aramızdan ayrılan Mustafa Turupçu kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanın cennet olsun güzel insan ifadesine yer verdi.

Bilindiği gibi 15 Haziran 2019 yılında Haçkalı Baba Yaylası Yerlice Mevkiinde bulunduğu sırada fenalaşan ve kalp krizi geçirdiği anlaşılan Mustafa Turupçu kaldırıldığı Düzköy Devlet Hastanesi’nde yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Hükümet Konağı önünde düzenlenen Cenaze merasiminde Trabzon Milletvekili Muhammet Balta’nın Turupçu adının gençlik merkezi ile özdeşleştiğini ve adının Vakfıkebir Gençlik Merkezine verilmesi yönündeki konuşmasının ardından 1 yıl 1 ay 1 gün sonra müjdeli haber Milletvekili Balta’dan gelmesi bölgede olumlu karşılandı. Merhum Turupçu yıllarca vekâleten yürüttüğü görevinde asaleten atanması için girişimlerde bulunmuş fakat bir türlü asaletini tasdik ettirememesinin üzüntüsünü hep yaşadı.

Adının merkeze verilmesi için yapılan girişimler bu gün itabarıyle Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Turupçu'nun isminin yaşatılması için gelen taleplere kayıtsız kalmadı. Merhum Turupçu’nun adı Bakan Kasapoğlu'nun oluru ile Vakfıkebir Gençlik Merkezi'nde yaşatılacak.